Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Kolejny sukces Marleny Pasieki i Eweliny Smyki

Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie to hasło VI edycji ogólnopolskiego konkursu pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Konkurs został zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej.

W tym konkursie kolejne sukcesy naszych uczennic Marleny Pasieki i Eweliny Smyki z klasy II gimnazjum, które zdobyły I miejsce.

Tematem konkursu było wykonanie komiksu przedstawiającego epizod, rozgrywający się na tle rzeczywistych wydarzeń historycznych ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa, w którym bierze udział realny lub fikcyjny bohater.

   Uczennice przedstawiły historię trójki przyjaciół, którzy przenieśli się do czasów PRL-u. Bohaterowie komiksu zetknęli się z trudną codziennością czasów od 1952 do 1989 roku. To były czasy wielu paradoksów. Zarabiało się po kilka tysięcy złotych, ale nic nie można było za nie kupić. W sklepach brakowało dosłownie wszystkiego, a i tak ustawiały się do nich długie kolejki. Dostępne produkty można było kupić jedynie na kartki. Towary lepszej jakości dostępne były w Pewex-ie. Wieczorne spotkania, spacery w miejscach publicznych były niemożliwe- obowiązywała wówczas godzina milicyjna. Bohaterowie po ciekawej lekcji historii szybko wracają do współczesności.

Ewelina i Marlena wykonały świetny komiks w technice rysunku!

Poniżej prezentujemy zdjęcia z komiksu pt. „Powrót do PRL-u”.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide