Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

„Swego nie znacie, cudze chwalicie” - byliśmy w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

W ramach realizowanego w naszej szkole projektu edukacyjnego „Wdrażenie innowacyjnych metod nauczania i nowej jakości kształcenia w ramach Programu rozwojowego Zespołu Szkół w Jaszczwi” gimnazjaliści uczestniczyli w wyjeździe do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Mieli tam okazję poznać dokładnie wszystkie atrakcje, jakie oferuje

zwiedzającym muzeum szkła. Była wyjątkowo ciekawa lekcja, ponieważ dowiedzieli się wszystkiego na temat produkcji wyrobów szklanych, z których słynie nasz region. Poznali historię przemysłu szklarskiego, oglądali obszerną wystawę muzealną, uczestniczyli w procesie powstawania wyrobów ze szkła. Najciekawszą częścią wycieczki były warsztaty własnoręcznego zdobienia szkła. Uczniowie uczyli się malować oraz grawerować szkoło. Wykonane przez siebie prace zachowali jako pamiątki pobytu w tym niezwykłym miejscu nazwanego przez National Geographic Traveler jednym z „7 cudów Polski”.

„Swego nie znacie, cudze chwalicie” – tego nie można powiedzieć o gimnazjalistach z Jaszczwi.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide