Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Uczniowie z Zespołu Szkół w Jaszczwi zwiedzili Ogród Botaniczny i Ogród Doświadczeń

24 maja 2013 r. w ramach projektu „Wdrażanie innowacyjnych metod nauczania i nowej jakości kształcenia w ramach Programu rozwojowego Zespołu Szkół w Jaszczwi” mieliśmy okazję zwiedzić Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Indywidualnie uczniowie podziwiali fascynujący świat roślin, a piękna i bogata w najciekawsze okazy przestrzeń Ogrodu Botanicznego, umożliwiła bezpośredni kontakt i obserwację wielu ciekawych roślin.

Z kolei w Ogrodzie Doświadczeń rządziła FIZYKA. Nauka poprzez zabawę, poznawanie praw fizyki na własnej skórze to jest coś co do uczniów na pewno dotarło i na pewno się spodobało. W niezwykle ciekawy i atrakcyjny sposób uczniowie poznali lub przypomnieli sobie prawa fizyki. Ulegali złudzeniom optycznym, dowiedzieli się jak działa plamka żółta oka i dlaczego na biało-czarnej tablicy nagle widzimy kolory. Można było porozmawiać z drugą osobą na sporą odległość, nawet na siebie nie patrząc, dzięki antenom wzmacniającym fale akustyczne. Świat dźwięków uczniowie poznali też dzięki licznym instrumentom, takim jak dzwony rurowe, trójkąty czy gongi. Mogli także zważyć się wagą hydrauliczną i przejrzeć w krzywych zwierciadłach. Kołyska Newtona, półkule magdeburskie, czy polaryzator pomogły zrozumieć, dlaczego świat wygląda i „zachowuje się" tak, a nie inaczej.

Ponadto uczniowie brali udział w ogrodowych warsztatach pt. „TRĄBKA KIBICA”, podczas których poznali fizyczne aspekty dźwięku, a niektórzy zobrazowali swoje umiejętności wokalne na ekranie oscyloskopu.

Atrakcji było naprawdę wiele i nie sposób ich wszystkich opisać - jedno jest pewne - każdy znalazł tu coś dla siebie.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide