Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Logo prawa dziecka20 listopada będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o Prawach Dziecka.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to święto szczególne,

wypełnione dziecięcą radością i zabawą, które odgrywa przede wszystkim edukacyjną i wychowawczą rolę. Podczas różnych związanych z tym dniem zajęć należy informować dzieci i młodzież, o tym jakie prawa im przysługują oraz do kogo mogą się zwrócić jeśli są łamane.

Na koniec kochani uczniowie: cieszmy się, że żyjemy w kraju, gdzie panuje pokój, dzieci chodzą do szkoły (aktualnie uczą się zdalnie) i nie muszą pracować, mamy opiekę zdrowotną i miłość naszych bliskich.

Pamiętajcie jednak, że poza prawami macie także obowiązki. I to one wyznaczają drogę mądrego korzystania z praw

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide