Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Wizyta starszaków w gabinecie stomatologicznym

W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety, nabywają umiejętności z zakresu higieny osobistej. W ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” starszaki wybrały się

na wycieczkę do gabinetu stomatologicznego.  Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz dbania, o higienę jamy ustnej jak również przestrzegania zdrowej diety, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Przedszkolaki dobrze wiedzą o negatywnym wpływie próchnicy na zęby mleczne i na zęby stałe, wiedzą jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą. Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się również jak dbać o zęby, by były zawsze piękne i zdrowe. Pani doktor skontrolowała zęby odważnym przedszkolakom. Mam nadzieję, że będą go systematycznie odwiedzały w ramach wizyt kontrolnych oraz pozbędą się lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.  Udało mam się także zaglądnąć do Zakładu Fizjoterapii.Bardzo dziękujemy za tak życzliwe przyjęcie.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide