Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Zuchowe Zielone Przedszkole

Wszystkie dzieci lubią bawić się i spotykać ze swoimi rówieśnikami. Nasze ostatnie spotkanie, które miało miejsce w Samorządowym Przedszkolu w Jaszczwi w ramach Zielonego Przedszkola odbyło się pod hasłem „Lato tuż tuż”. Gospodarzami były zuchy z 18 GZ Smerfowej Gromady ze Smerfowego Lasu oraz

najstarsze przedszkolaki. Gościliśmy zuchów z 11 GZ Laskowe Orzeszki z Jedlicza. Atrakcji podczas Zielonego Przedszkola nie brakowało. Po uroczystym powitaniu nastąpił czas wspólnych zabaw, gier i udzielenia rad jak bezpiecznie spędzić wakacje. Ponieważ zuchy z obu gromad przez cały rok poznawały zasady recyklingu nie mogło zabraknąć na upalne dni własnoręcznie wykonanych i ozdobionych czapek z gazet. Pięknie udekorowany i smacznie wyglądający szwedzki stół sprawił, iż kolacja smakowała wybornie.    W tym dniu nie mogło zabraknąć również bezpiecznych zabaw w ogrodzie przedszkolnym. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz „letnich strojów” zaprezentowany przez nasze modelki. Twórcami tych niepowtarzalnych                       i pięknych strojów byli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaszczwi. Przed ciszą nocną odbyła się „poduszkowa wojna”. W sobotę po porannej gimnastyce na boisku szkolnym i śniadaniu przygotowanym przez „kuchcików”, pełni wrażeń powróciliśmy do swoich domów.

To był wyjątkowo czas – mówią zgodnie zuchy i zapewniają, że długo będą wspominać wspólne chwile.

phm Mariola Twaróg

Drużynowa 18 GZ z Jaszczwi

 

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide