Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Zuchy z Jaszczwi odbierają nagrodę

Nie ma to jak wspólne spotkania z kolegami z innych zuchowych gromad   – mówią zgodnie zuchy z 18 Gromady Zuchowej „Smerfowej Gromady ze Smerfowego Lasu” działającej w Zespole Szkono- Przedszkolnym w Jaszczwi. Zuchy, harcerze i ekolodzy spotkali się na bazie „Berdo” Hufca Ziemi Sanockiej. Odbył się tam apel podsumowujący XXVII edycję Harcerskiej Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej "Florek". Zuchy przez cały rok pracowały realizując zadania konkursu. Poznały zasady segregowania śmieci, które przybliżył im pracownik Jedlickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Pięknie na wystawie prezentowały się „zabawki ze skrawka” wykonane wspólnie z rodzicami. Wykonane prymy nas środki czystości według receptur naszych babć i mam przetestowane zostały na jednej ze zbiórek.. Wielkim wyzwaniem było wykonanie papieru czerpanego, ale i z tym sobie poradziliśmy. Na zakończenie poznaliśmy zasady recyklingu w innych krajach.

A na Berdo? Wrażeń było mnóstwo i ta niepewność, która gromada zwycięży. Ale nie to było najważniejsze. Zuchy najbardziej cieszyły się z wyjazdu i wspólnie spędzonego czasu z rówieśnikami. Radości dopełnił werdykt, 18 Gromada Zuchowa „Smerfowa Gromada ze Smerfowego Lasu” do konkursu podeszła z wielkim zaangażowaniem i zdobyła III miejsce. Zuchy gratulowały sobie nawzajem, zwłaszcza, że ich koledzy z Jedlicza - zuchy z gromady "Laskowe Orzeszki” zajęły II miejsce. Wyjazd okazał się znakomitą przygodą, a zuchy czekają z niecierpliwością na kolejne wspólne zadania i wyprawy. Miło będzie wrócić i znów podziwiać piękno Bieszczadów.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide