Odwiedź nową stronę internetową szkoły: kliknij

 MYŚL ROKU: "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Międzynarodowy Dzień Strażaka w grupie Średniaczków

Z wielkim zaciekawieniem przedszkolaki słuchały opowiadań o ciężkiej i niebezpiecznej pracy jaką wykonuje strażak.  Dzieci dowiedziały się, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą  do wypadków drogowych i pomagają poszkodowanym, że udzielają pomocy w katastrofach  i klęskach żywiołowych, że ratują ludzi  gdy zagraża im niebezpieczeństwo i  że często narażają  własne życie, by ratować innych  oraz  że niejednokrotnie pomagają zwierzętom.  Wiedziały też, że strażacy muszą być odważni, silni, wysportowani, że dużo ćwiczą i  zdrowo się odżywiają. 

Przy okazji dowiedziały się, jak wygląda prawidłowy ubiór strażaka wyjeżdżającego na ratunek i do gaszenia pożaru oraz w jakim sprzęcie wchodzi  on do palącego się mieszkania czy domu. Jednym z celów przedszkola jest uczenie najmłodszych dbałości o własne bezpieczeństwo. Chcemy, aby każde dziecko wiedziało, pod jaki numer zadzwonić, kiedy dzieje się coś złego oraz jak zareagować, gdy w niebezpieczeństwie  jest ktoś inny. To ważne aby  mały człowiek, wiedział, jak się zachować w sytuacji zagrożenia oraz gdzie można otrzymać pomoc i jak o nią poprosić.

    

© 2010-2022 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide