Odwiedź nową stronę internetową szkoły: kliknij

 MYŚL ROKU: "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Zrób dla innych coś dobrego...

Codziennie miliony plastikowych nakrętek po napojach ląduje
w koszu na śmieci. A można je przecież wykorzystać w znacznie lepszy sposób np. do działań charytatywnych. Na czym polega zbieranie nakrętek dla dobra chorych? I jakie są najpopularniejsze cele?

W szkołach, w przedszkolach, w urzędach, a nawet w sklepach spożywczych i w marketach, można znaleźć punkty, do których oddaje się plastikowe nakrętki po napojach. Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji społecznych, jakie są organizowane w Polsce od kilku lat. To akcje charytatywno-ekologiczne, do których może włączyć się każdy. Plastikowe nakrętki - od napojów, oleju, kawy rozpuszczalnej lub od detergentów - są w każdym domu. Zbiórka nakrętek plastikowych jest prosta i nie wymaga od osób biorących w niej udział dużego zaangażowania. Wystarczy przynieść do wyznaczonego miejsca zebrane przez siebie nakrętki. Akcja „zbieramy nakrętki” jest zwykle organizowana w szczytnym celu, dla chorych i poszkodowanych przez los. Takie akcje niosą za sobą wiele pozytywnych skutków, m.in. naukę segregacji, zmniejszenie ilości śmieci na wysypiskach i zanieczyszczenia środowiska (plastik rozkłada się w glebie kilkaset lat).

Nasze przedszkole ochoczo włączyło się w akcję zbiórki zakrętek dla Mai Maziarz. Maja to dziewczynka, która ma pięć lat. Choruje na Zaspół Rettera, opóźnienie rozwoju. Ma obniżone napięcie mięśni i encefalopatię padaczkową. Rodzice Mai bardzo chcą zakupić dla dziewczynki nowy wózek inwalidzki. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim dzieciom, rodzicom i dziadkom. Pamiętajmy, że dobro, które dajemy innym ludziom prędzej czy później wróci!

    

© 2010-2022 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide