Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato…

90643323 3038569039521124 6488276844888981504 nW związku z zaistniałą sytuacją zachęcam Was Drodzy Rodzice do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem przy książce. Czytając dziecku każdego dnia tworzymy z nim niesamowitą więź i poczucie bliskości. Czytanie rozwija wyobraźnię dziecka, wzbogaca słownictwo, a także odpręża i pozwala przyjemnie spędzić czas. Dobra książka wspiera

zdrowy rozwój dziecka zarówno w wymiarze emocjonalnym, poznawczym, społecznym, kulturalnym i moralnym. Dziecko utożsamiając się z bohaterem bajkowym uczy się rozpoznawania i nazywania emocji, zarówno swoich jak i cudzych. Z pomocą dobrze dobranej literatury nasze dzieci uczą się budować swój system wartości. Tutaj wielka odpowiedzialność leży po stronie wychowawców, nauczycieli i Waszej Kochani rodzice, ponieważ to Wy najlepiej wiecie co jest najlepsze dla waszego dziecka. Dlatego już dziś zachęcam, aby czytać dziecku i czytać z dzieckiem- przynajmniej 20 minut dziennie.

Życzymy cierpliwości i wytrwałości we wspólnym czytaniu.


Joanna Słowik

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide