Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Informacje dla Rodziców przedszkolaków

Informacje dla Rodziców z grupy "Starszaków", Średniaków" i "Maluszków"

 

Jeśli chcemy, aby nasze dzieci były ciekawe świata, miały wiarę w siebie, były kreatywne, bawmy się z nimi, podarujmy im swój cenny czas. Dzięki wspólnym zabawom

wzmacniamy więź z dzieckiem i sprawiamy, że czuje się ono ważne i kochane.

Program "Dzieci uczą rodziców w domu!"

Więcej informacji w załączniku

W razie pytań rodziców z grupy starszaków proszę o kontakt na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w temacie proszę podać imię dziecka.

Jolanta Krygowska

Kochani Rodzice!
Bardzo proszę aby wykorzystać ten trudny okres na zabawy i rozmowy z dziećmi. Podarujmy dziecku swoją uwagę i swój czas. Proszę również o kontakt rodziców z grupy "średniaków" na skrzynkę mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. gdzie będzie można uzyskać więcej informacji na temat indywidualnej pracy z dzieckiem oraz propozycje zabaw i zadań do realizacji w domu. Pozdrawiam i czekam na kontakt.
Edyta Wodzińska
 
 
Obecne wydarzenia sprawiły, że rozwój i zabawa dzieci zależy teraz głównie od Was drodzy Rodzice.
Zabawa towarzyszy dzieciom od zawsze. Potocznie kojarzy się z dzieciństwem.
Ostatnie dni to czas szczególny, wyjątkowo trudny. To Wy drodzy Rodzice w tym momencie możecie swoim dzieciom poświęcić najwięcej czasu. Zabawa jest bowiem niezbędna do prawidłowego rozwoju dziecka. Najważniejsza zabawa, w której uczestniczy dziecko to zabawa manipulacyjna, konstrukcyjna i naśladowcza. Wasze dzieci uwielbiają, gdy ktoś dorosły - rodzić, nauczyciel bawi się z nimi" udając" np. klienta restauracji czy osobę robiącą zakupy. Do zabaw wykorzystujcie proszę przedmioty z życia codziennego. Pobawcie się plasteliną. Możecie zrobić plastelinowe medale jako symbol dobrze wykonanej pracy. Przypomnijcie sobie zabawę w chowanego czy "ciepło - zimno". Możecie wykonać proste ćwiczenia gimnastyczne ( podskoki, skłony czy utrzymywanie równowagi chodząc po brzegu dywanu). Możecie też policzyć np. okna w pokoju, krzesła przy stole czy buty na stopach. Pokolorujcie razem wybraną przez dziecko kolorowankę, zaproponujcie malowanie farbami lub wycinanie reklam, kolorowych obrazków ze starych gazet. Często włączajcie muzykę dla dzieci z "YouTube" ( w tym muzykę relaksacyjną, gdy dziecko odpoczywa), śpiewajcie razem, tańczycie...Przeczytajcie ulubioną bajkę, wiersze, oglądnijcie bajkę na Dvd...
 
By ułatwić wspólny kontakt z rodzicami  proszę o wiadomości przez komunikator internetowy Messengera, gdzie została założona grupa dla Rodziców dzieci z grupy ,,Maluchów". 
Serdecznie proszę o informację zwrotną (zdjęcia) z Waszych wspólnie spędzonych chwil i zabaw.
 
Zachęcam do kontaktu przez Messengera - wychowawca grupy I Dorota Korzeniowska

 

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide