Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Dzień Kubusia Puchatka

Sympatyczny bohater powieści Aleksandra Milne’a  Kubuś Puchatek mimo upływu lat nadal należy do najpopularniejszych misiów, amatorów miodu.

Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest 18 stycznia.

Urocze przygody wiecznie głodnego i poszukującego miodu Kubusia, Kłapouchego, który nieustannie gubi ogon, nieśmiałego Prosiaczka o wielkim sercu, rozbrykanego Tygrysa, czy praktycznego Królika i wszystkowiedzącej Sowy zebrane w wielu publikacjach i wydawane wciąż w nowych książkach mogą być dobrą okazją do rozpoczęcia przygody z czytaniem. Pogodny z natury, oddany przyjaciel Kubuś z pewnością będzie dla kolejnego pokolenia najmłodszych czytelników doskonałym przewodnikiem po świecie literatury.

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka jest doskonałą okazją do przypomnienia sobie o tym niezwykłym bohaterze i przeczytania opowiadań dzieciom. Dzieci z grupy I Maluszków rozwiązywały zagadki związane z postaciami zamieszkującymi Stumilowy Las, nazywały  kolory,  wymieniały cechy każdego z bohaterów. Najmłodsze przedszkolaki wysłuchały także opowiadania o Kubusiu Puchatku i doskonale bawiły się przy misiowych przebojach. To był kolejny udany dzień w naszym przedszkolu.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide