Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚNIEGU

Hu, hu, ha! Zima nie jest taka zła !
Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekują nadejścia zimy. Często w przedszkolu biegną do okna, aby zobaczyć, czy spadł wreszcie upragniony, pierwszy śnieg. A gdy za oknem zawirują pierwsze białe śniegowe płatki, przykleją nos do szyby i wołają: - śnieg, pada śnieg.

Światowy Dzień Śniegu jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Trzonem tej kampanii jest zachęcanie dzieci i młodzieży do uprawiania sportów zimowych, udziału w zawodach sportowych, ale również do zwracania uwagi na kwestie związane z ochroną środowiska.

W związku z tak dużym zainteresowaniem powyższym zjawiskiem atmosferycznym, do naszego przedszkola zawitała w końcu prawdziwa Zima, wraz z nią obchodziliśmy Dzień Śniegu. Podczas wspólnych zajęć, dzieci dowiedziały się skąd bierze się śnieg, z czego zrobione są płatki śniegu, co dzieje się ze śniegiem- gdy jest w ciepłym pomieszczeniu, budowały igloo i rozwiązywały różne zimowe zadania. Był spacer po zaśnieżonym ogrodzie i lepienie bałwana oraz wojna na śnieżki. To była wspaniała zimowa zabawa.

 

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide