Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Dzień gier planszowych

Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania czasu wolnego, alternatywą dla telewizji i komputera czy smartfona. Zapewniają dobrą zabawę, umożliwiają odreagowanie stresów i pozwalają wczuć się w nieznane dotąd role. Nie tylko bawią, ale w jednakowym stopniu rozwijają wyobraźnię oraz uczą – przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za nie. Rozwijają umiejętności społeczne i interpersonalne, czyli uczą właściwego funkcjonowania w grupie. Mając na uwadze powyższe walory gier planszowych w grupie starszaków zorganizowano  Dzień Gier Planszowych pod hasłem „Gry planszowe to jest to!”. Wszystkie dzieci mogły w tym dniu przynieść z domu swoją ulubioną grę. Przeprowadziły dyskusję na temat elementów gier planszowych oraz obowiązujących je zasad podczas rozgrywek. Wszystkie zgodnie stwierdziły, że należy grać uczciwie, a w grze liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Zdrową rywalizację, czyli umiejętność zarówno wygrywania jak i przegrywania dzieci ćwiczyły podczas udziału w grach w różnych grupach. To był bardzo radosny dzień! Wszyscy świetnie się bawiliśmy!

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide