Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Magiczny czas Świąt

,,Zimno, ciemno tylko Gwiazda gdzieś na niebie lśni.

Czy otworzy ktoś Dziecięciu swego domu drzwi?

Przyjdź tu Jezu zostań ze mną, u mnie miejsca dość.

W moim sercu niech zamieszka wyjątkowy Gość.

Czy to Dziecię Malusieńkie, co ma wielką moc,

Znajdzie miejsce i schronienie w Wigilijną Noc?(...)

Świętą Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to

czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym oraz czas wspólnego kolędowania. Także u nas w przedszkolu nastał cudowny dla wszystkich czas –Wigilia Bożego Narodzenia.

We wtorek 22 grudnia przedszkolaki z grupy I wspólnie kolędowały, dzieliły się opłatkiem i składały sobie świąteczne życzenia. Był to czas wspólnego posiłku, na który składały się tradycyjne wigilijne potrawy. Na stole nakrytym białym obrusem nie zabrakło także słodkości, które przedszkolaki same kilka dni wcześniej dekorowały. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Wszystkim składamy serdeczne życzenia powtarzając za ,,Maluszkami":

Zbliża się świąteczny czas,

już radosny każdy z nas.

Aniołowie w niebie głoszą,

Dla Jezusa chwałę wznoszą.

My na ziemi świętujemy do Wigilii usiądziemy. Choinka i prezenty zdobią kąt,

a my Wam życzymy Wesołych Świąt!

 

 

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide