Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Święta tuż, tuż… czas więc na świąteczne wypieki

"Mąka, jajka, margaryna,

Cukier puder, słodka mina,

Trochę chęci, szczypta werwy,

I gotowe kruche ciacha.

Nasze wyszły pierwsza klasa:

Słodkie, pyszne, znakomite."

Choć do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze kilka dni najstarsze przedszkolaki przystąpiły do pieczenia świątecznych ciasteczek. Trzeba przyznać,

że dzieciom nie brakowało artystycznego zapału, najpierw wałkowanie ciasta, potem wykrawanie przeróżnych kształtów – aniołków, choinek, gwiazdek, serduszek, dekorowanie – posypką!. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. W wyniku pracy dzieci, ich zaangażowania powstały piękne i smaczne kruche ciasteczka, które swoim aromatem wypełniły przedszkole i wprowadziły wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.

 

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide