Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

ANDRZEJKI W GRUPIE ŚREDNIACZKÓW

Są Andrzejki! Nie ma sprawy! Znam różne świetne zabawy!

Do jednej są buty potrzebne, właściwie – but z nogi jednej.

Wszystkie dzieci za porządkiem ustawiają buty rządkiem.

Ostatni bucik w kolejce wędruje na pierwsze miejsce.

But za butem… Ten czyj but pierwszy wytknie nos za próg,

wyruszy w podróż ciekawą za zabawnej wróżby sprawą.  

Tradycją w naszym przedszkolu są zabawy andrzejkowe, podczas których dzieci poznają tradycje ludowe i wróżby andrzejkowe, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Na tę okoliczność 30 listopada przygotowano odpowiednie dekoracje w salach, śmieszne zabawy oraz wróżby, które oczywiście traktujemy z przymrużeniem oka. Nie zabrakło wspólnych zabaw przy skocznej muzyce.  Andrzejki, tak lubiane przez dzieci, są jedną z okazji do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz poznawania wróżb andrzejkowych.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide