Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

„W Krainie Czarów i Wróżb”- Andrzejki w przedszkolu

„Święty Andrzeju daj nam znać co się będzie z nami dziać!”

Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj wróżb pielęgnowany od najdawniejszych czasów i przekazywany z pokolenia na pokolenie.Dla przedszkolaków to świetna zabawa, połączona z przekazywaniem naszej tradycji, kultywowaniem zwyczajów i obrzędów. Dlatego też 30 listopada odbyły się Andrzejki - dzień wróżb i wspólnej zabawy. Wesołą zabawę rozpoczęliśmy od ,,złożenia darów" - każdy starszak przyniesiony grosik starał się wrzucić do miski z wodą: ,,Hokus - pokus, czary – mary, aby wróżby się spełniły - złóżmy dary". Były także inne andrzejkowe wróżby: kolorowe karteczki, magiczne obrazki, marsz butów, gałązka wiśni. Wróżby andrzejkowe przeplatały wspólne tańce i pląsy przy muzyce. Czy wróżby się spełnią? – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide