Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Andrzejki w grupie Maluszków

W dniu 30.11.2020 grupa Maluszków obchodziła niezwykłą uroczystość - dzień wróżb i magii, czyli andrzejki. Już wczesnym rankiem nasze najmłodsze dzieci zauważyły, że ich sala wygląda nieco inaczej niż zwykle. Została bowiem ozdobiona mnóstwem kolorowych baloników i ciekawymi ozdobami andrzejkowymi. Dekoracje te wzbudziły ogromne zainteresowanie Maluchów.

Na samym początku naszej wspólnej zabawy przedszkolaki magicznym hasłem: „Abrakadabra, czary- mary" zaprosiły do sali tajemniczą, dobrą wróżkę. Wróżka przeprowadziła wiele wróżb, z których najmłodsi mogli dowiedzieć się m.in. jak będzie na imię miał ich przyszły mąż lub przyszła żona, jaki prezent dostaną pod choinkę i kim będą w przyszłości. Ponadto każdy miał możliwość wylosowania swojego ulubionego koloru i posłuchania, co dany kolor mówi o nim samym. Były konkursy z balonami i taniec z gazetową czapeczką, która nie mogła spaść podczas zabaw. Po wróżbach  dzieci tradycyjne wrzucały do miski z wodą ,,groszówki", by czary i wszelkie życzenia mogły się szybko spełnić. Czynność ta wzbudziła wielkie skupienie, gdyż każdy chciał, by czary i magia sprawiły, że ich marzenia i życzenia zaczną się spełniać już dziś. Maluszki chętnie bawiły się w rytm ulubionych  dziecięcych piosenek np. przy ,,Kaczuszkach", ,, Maszyniście zuchu" czy ,,Karuzeli". Naszą wspólną grupową zabawę uświetniła także tematyczna praca plastyczna pt. ,,Czarodziejki".

To był wyjątkowy dzień a na buziach dzieci od rana gościł uśmiech i zadowolenie. Taki rodzaj spotkania pokazał nam wszystkim, że w naszym przedszkolu fajnie i ciekawie mija czas. Następna zabawa andrzejkowa już za rok. Pozostało nam tylko cierpliwe czekać na zabawę i na spełnianie się wróżb i marzeń...

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide