Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w grupie Maluszków

Książka rozwija dziecięcą fantazję, pamięć i wzbogaca słownictwo. 

Książki z bajkami rozweselają i bawią, a także przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który obchodzony jest 5 listopada nasze najmłodsze przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Wybrana data nie jest przypadkowa- jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek- Walta Disney'a.

Dzieci z grupy Maluchów 6 listopada wyruszyły w podróż do krainy bajek. Tego dnia dzieci przyszły ubrane w bluzeczkę z ulubioną postacią z bajki. Maluchy rozwiązywały zagadki, układały bajkowe puzzle, trafnie segregowały bajkowe rekwizyty. Wysłuchały też fragmentów znanych bajek i odgadywały  tytuły. Na zakończenie dnia dzieci wykonały prace plastyczne pt. ,, Ulubiona postać z bajki''.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek  był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i do świetnej zabawy.

Przedszkolaki bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.

Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide