Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

„Dzień Dyni" w grupie Maluchów

Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. Dzieci w przedszkolu na zajęciach robią już nie tylko ludziki z kasztanów i żołędzi, czy bukiety z kolorowych liści.

W naszym przedszkolu niewątpliwie gwiazdą tegorocznej jesieni została dynia. 30 października dzieci z najmłodszej grupy obchodziły Dzień Dyni.

Tego dnia cała grupa przyszła do przedszkola ubrana w koszulkę koloru pomarańczowego lub żółtego. Można było się wtedy poczuć jak na dyniowej grządce. Cały piątkowy poranek wypełniony był licznymi zabawami integracyjnymi. Nasze wspólne świętowanie zaczęliśmy od zabaw matematycznych: określaliśmy kolory, kształty i wielkość dyń, segregowalismy dynie od największej do najmniejszej. Szukaliśmy koloru pomarańczowego i żółtego w naszej sali. Każdy najmłodszy przedszkolak  już teraz wie, że dynie nie biorą się z supermarketu, tylko trzeba je najpierw wyhodować z małej pestki. Wśród zabaw ruchowych w tym dniu nie zabrakło zabawy z ulubionymi balonikami i dyniowego slalomu.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem przyglądały się , gdy zajrzeliśmy  do ,, dyniowego wnetrza''. Po przekrojeniu  dyni dzieci wydrążyły nasiona i obserwowały ich wygląd. Maluchy chętnie próbowały suszonych pestek dyni i ciasteczek dyniowych. Każdy przedszkolak pomalował swoją gipsowa dynię za pomocą farb plakatowych. Za zaangażowanie i udział w zajęciach każdy Maluszek dostał dyplom i dyniową odznakę.

Dzień ten przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawoslści, odkrywania i zabawy co zostało uwiecznione na zdjęciach.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide