Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

ŚWIĘTO DYNI W GRUPIE ŚREDNIACZKÓW

Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo – przekonały się o tym nasze przedszkolaki, w czasie obchodów ŚWIĘTA DYNI. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo i żółto, można było poczuć się jak na dyniowej grządce.
W czasie obchodów Święta Dyni nie mogło zabraknąć dań z dynią w roli głównej. Próbowaliśmy też pestki z dyni. Dowiedzieliśmy się jak wygląda dynia w środku, jakie są jej cechy oraz rodzaje. Klasyfikowaliśmy dynie według różnych cech oraz określaliśmy, czego jest więcej, a czego mniej, a czego tyle samo. Dyniowe dekoracje i smakołyki pozwoliły odkryć wiele zalet tego niedocenionego warzywa, a przede wszystkim dały okazję do fantastycznej wspólnej zabawy, a nasze przedszkolaki pokazały, że Święto Dyni może być naszym, polskim świętem, a nie tylko importowanym Halloween. Były dyniowe tańce, konkurencje i zabawy. Każdy uczestnik otrzymał medal, dyplom i słodki upominek.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide