Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Światowy Dzień Uśmiechu u Średniaczków

Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. W 2020 roku przypada on w piątek 2 października. Pierwsze obchody święta zostały zainicjowane 1 października 1999 roku. Miało to miejsce w mieście Worcester w stanie Massachusetts. Pomysłodawcą był sam Harvey Ball. To właśnie on w 1963 roku stworzył słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle!

Dlaczego warto obchodzić ten dzień? Bo śmiech to zdrowie, co zostało udowodnione naukowo przez gelotologów. Śmiech poprawia nastrój, dotlenia organizm, rozwija pozytywne myślenie, wzmacnia system immunologiczny, pomaga w walce z depresjami, lękami i dolegliwościami psychosomatycznymi. Podczas gwałtownego śmiania się pogłębiamy wdech, wydłużamy wydech oraz stymulujemy przeponę, co wspomaga płuca w oczyszczaniu ich ze szkodliwych substancji. Ponadto śmiech ma pozytywny wpływ na układ krążenia, rozładowuje stres W związku z tym Światowy Dzień Uśmiechu obowiązkowo powinniśmy obchodzić przez cały rok .

Na twarzach Średniaczków od samego rana malował się piękny, szczery, dziecięcy uśmiech. Rozmawialiśmy o uśmiechu, o tym co nam daje, co go w nas wywołuje i jak się czujemy kiedy maluje się na naszych twarzach. Średniaczki słuchały opowiadania „Radość”, uczestniczyły w wesołych zabawach: pociąg uśmiechów, uśmiechnięte korale, taniec z uśmiechem. Odbył się konkurs wesołych minek. Dzieci również wykonały wspólny plakat uśmiechniętej buzi i uczyły się piosenki „Uśmiech”. Musiały też zdać ,,test uśmiechu” zjadając plasterek cytryny. Pomimo  bardzo kwaśnego smaku, zjadły ją uśmiechając się, zasługując tym samym na medal uśmiechu. Wiele śmiechu i radości było podczas zabaw ruchowych. Oczywiście był słodki poczęstunek. To był naprawdę wesoły dzień! 

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide