Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Międzynarodowy Dzień Kropki u Maluszków

W naszym przedszkolu nie ma czasu na nudę. Tu ciągle coś się dzieje. 13 września obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Kropki.

Dzieci z grupy Maluchów Dzień Kropki obchodziły dopiero 28 września. Celem zajęć tego dnia  było wzbudzenie u dzieci pomysłowości, kreatywności i zachęcenie ich do myślenia i działania. Dzień Kropki okazał się dniem odwagi, pomysłowości i dobrej zabawy. Na zajęciach dzieci szukały kropek w najbliższym otoczeniu - czyli w naszej sali. Tego dnia dzieci dostrzegały kropki tam, gdzie wcześniej nikt ich nie zauważał. Szybko okazało się, że kropki towarzyszą namw codziennym życiu. Maluszki stwierdziły, że kropki mają biedronki, występują jako diamenty w baśniowej koronie króla, zdobią kapelusze muchomorów, czy występują jako oczka w kostce do gry.  Przedszkolaki wykonały też jesienny obrazek drzewa przy wykorzystaniu techniki malowania paluszkami  kropek. Dzieci poznały przy tej okazji, jakie kolory nazywamy kolorami  jesieni. Na koniec wszyscy świetnie bawili się przy piosence ,, Piłka Oli'', która przecież miała ,,kropki złote''. Wszyscy dostali także pamiątkowe dyplomy.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide