Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

DZIEŃ JABŁKA W GRUPIE ŚREDNIACZKÓW

Zielone, czerwone, okrągłe i pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące.

Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.

Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ  JABŁKA  ŚWIĘTUJEMY

Dnia 28 września dzieci z grupy Średniaczków obchodziły Dzień Jabłka.Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności  jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu  jego walorów zdrowotnych i odżywczych. Dzieci poszerzały wiedzę o jabłku. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Przedszkolaki próbowały musu jabłkowego, jadły jabłka surowe i suszone,  piły sok z jabłek a także  rozwiązywały zagadki. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości, segregowanie jabłek ze względu na kolor. To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide