Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

NARODOWE CZYTANIE 2020

Wzorem lat ubiegłych, dnia 21 września 2020 roku w naszej szkole odbyła się IX odsłona Narodowego Czytania. Uczniowie klasy VII pod kierunkiem polonistki Renaty Stec odczytali fragmenty „ Balladyny” Juliusza Słowackiego i wcielili się w postacie dramatu. Oto one:

Balladyna – Julia Nowak, Alina – Julia Krężałek, wdowa – Oliwia Jucha, Goplana – Urszula Majkut, Kirkor – Kacper Chroniak, Gralon – Mikołaj Zaborowski, żołnierz – Paweł Korzeniowski, kanclerz – Jakub Kusiak, lekarz – Kamil Kruszelnicki, Filon – Dawid Twaróg, Grabiec – Piotr Olbrot.

Przedstawienie uświetniła prezentacja multimedialna przygotowana przez ucznia klasy VIII Mikołaja Krężałka. Celem jej było wyeksponowanie czterech głównych zagadnień dramatu: spotkanie królowej jeziora Gopło z Grabcem, konkurs malinowy, zbrodnie Balladyny, sąd nad zbrodniarką.

Nad całością czuwała konferansjerka Matyna Oparowska, która przedstawiła biografię Juliusza Słowackiego, zapoznała z tematyką lektury oraz zapowiadała bohaterów, akty i sceny.

Bardzo jesteśmy zadowoleni, iż w dobie pandemii udało się zrealizować to przedsięwzięcie klasowe. Chylimy czoła przed rodzicami uczniów klasy VII i składamy serdeczne podziękowanie za pomoc i zaangażowanie.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide