Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

,,Mali przedsiębiorcy”

Dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej, we współpracy z ich rodzicami, zrealizowały VIII moduł projektu edukacyjnego ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” – ,,Mali przedsiębiorcy”. Dzieci, za pomocą dotyku, rozpoznawały przedmioty ukryte w ,,skrzyni skarbów”, obejrzały filmy edukacyjne ,,Krótka historia pieniądza” i ,,Mennica Polska. Jak się robi pieniądze?”. Poznały znaczenie polskiego przysłowia “Grosz do grosza, a będzie kokosza”, zaprojektowały swoje własne banknoty, odcisnęły faktury monet techniką frottage. Wzięły udział w zabawach matematycznych z monetami oraz tematycznej ,,Sklep”. Zastanowiły się nad tym czy wszystko można kupić za pieniądze oraz wykonały prace plastyczne pt. ,,To jest cenne dla całej naszej rodziny”. Podsumowanie projektu było wyjątkowe i można śmiało powiedzieć, że przeszło oczekiwania wszystkich, okazało się bowiem, że najwartościowsze w naszym życiu jest wszystko to, czego nie możemy kupić za pieniądze! Dzieci mają świadomość, że wszelkie dobra materialne nie mogą równać się z wartością Rodziny, wspólnej zabawy, miłości i radości przebywania ze sobą! Wiedzą, że w naszym życiu liczy się człowiek, szacunek i przyjaźń. Rzec można, że jesteśmy najbogatszymi ludźmi na świecie, którzy oprócz zdrowia i rodziny niczego więcej do szczęścia nie potrzebują o czym świadczą prace plastyczne przedszkolaków.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide