Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Spotkanie z dietetykiem

12 lutego 2020 r. gościliśmy w naszej szkole Panie Ksenię Konieczny i Katarzynę Wyżgolik, dietetyków z Polskiej Sieci Centrów Dietetycznych „Projekt Zdrowie”. Panie dietetyk podczas spotkania z uczniami klas VI-VIII opowiedziały o zasadach zdrowego żywienia.

Uświadamiały o tym, że żywienie ma wpływ na każdy aspekt funkcjonowania naszego organizmu. Przedstawiły produkty, których nie powinniśmy spożywać i te zdrowe, które powinny znaleźć się w naszej codziennej diecie. Uczniowie dowiedzieli się, że to od nich samych zależy długość i jakość życia. Ważne, aby stosować się do zasad, o których przypomniały Panie dietetyk. Podczas spotkania przedstawiona została piramida zdrowego żywienia, wartości żywieniowe danych produktów, oraz informacja, jak często należy spożywać posiłki i w jakich odstępach czasowych. Dużym zaskoczeniem dla uczniów były informacje o ilości cukru znajdującego się w napojach, zwłaszcza tak chętnie spożywanych przez młodzież - energetyzujących.

Panie dietetyk zwróciły także uwagę na ogromne znaczenie aktywności fizycznej, ruchu w naszym życiu. Zapewniły, że sport i zdrowe żywienie to przepustka do długiego i aktywnego życia.

Paniom Kseni Konieczny i Katarzynie Wyżgolik bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w naszych szkolnych działaniach profilaktycznych.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide