Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Andrzejki dla przedszkolaków

28 listopada w przedszkolu odbyły się Andrzejki. To stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada. Miały one dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj.
Obecnie “Andrzejki” są wspaniałą zabawą,

dostarczającą wielu przeżyć i emocji.
Przedszkolaki w tym dniu próbowały odkryć swoją przyszłość korzystając z najróżniejszych wróżb przygotowanych przez Panie. Dzieci bawiły się przy muzyce i brały udział w konkursach i zabawach tanecznych.
Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz do radosnego spędzenia czasu w gronie rówieśników.
Po zabawie na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide