Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Nasze spotkanie z filmem „Piłsudski”

Dnia 16 września 2019r. uczniowie klas VI, VII i VIII przeżyli niezwykłą historyczną przygodę w krośnieńskim kinie HELIOS. Wraz z nauczycielkami Janiną Lubaś, Martą Zaborowską i Renatą Stec obejrzeli film, który przypomina wielką postać z kart historii Polski.

Film Michała Rosy „Piłsudski” pokazuje kilkanaście lat z życia przyszłego Marszałka – od ucieczki ze szpitala w Petersburgu w 1901 roku do listopada 2018 roku. Był to czas trudnej drogi do niepodległości. Bohater filmu to człowiek z krwi i kości, politycznie owładnięty ideą odrodzenia wolnej Polski przez akcję czynną: najpierw przez terror, a potem walkę zbrojną.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide