Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

NARODOWE CZYTANIE 2019

W sobotę, 14 września 2019 roku w Domu Ludowym w Jaszczwi odbyła się odsłona Narodowego Czytania 2019. Spotkanie literackie zgromadziło dyrektorów szkół z Gminy Jedlicze, rodziców oraz mieszkańców miejscowości. Uczniowie

klasy VI, VII, VIII pod kierunkiem polonistki Renaty Stec przygotowali program .Narratorzy przeczytali fragmenty 8 nowel wybranych przez Parę Prezydencką. Wśród nich znaleźli się: Julia Krężałek, Patrycja Jurczak, Wiktoria Dubiel, Nikola Pelczar, Martyna Oparowska, Julia Nowak, Oliwia Jucha, Tomasz Maczuga, Bartosz Długosz, Jakub Kusiak, Bartosz Przybyła Kacper Chroniak, Paweł Korzeniowski, Piotr Olbrot, Mikołaj Zaborowski.

Podczas tegorocznej odsłony oprócz tekstu czytanego była jeszcze gra” młodych” aktorów. Uczniowie poprzez mimikę twarzy, gesty i ruch sceniczny wcielili się w bohaterów nowel. Oto postaci, które zaprezentowały się przed zgromadzoną publicznością:

Dobra pani – Gabriela Krychta

Helcia – Aleksandra Dubiel

Janowa – Nikola Szczęsny

Panna Czerwińska – Urszula Majkut

Marcyś – Kamil Kruszelnicki

Matka – Milena Piecyk

Pan Tomasz – Dominik Szafarz

Niewidoma Niewczyka – Wiktoria Wojdyła

Strażak – Michał Twaróg

Starucha – Daria Bożek

Chłop – Paweł Wołowiec

Powstaniec – Robert Potyrała

Moskal – Franciszek Legwant

Wrony – Wiktoria Pelczar, Gabriela Twaróg

Indianin – Rafał Urbanek

Szlachcic – Patryk Kuchta

Wydarzeniu towarzyszył pokaz multimedialny profesjonalnie wykonany przez uczniów klasy VIII: Adriannę Waszeciak i Mateusza Zaborowskiego. Dopełnieniem były występy wokalne uczennic Sary Stec i Kamili Zawady ze Szkoły Podstawowej w Szebniach , które upamiętniły 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Przedstawienie odbyło się na tle dekoracji , przygotowanej przez Panią Małgorzatę Szafran – Szkaradek.

Na koniec składamy serdeczne podziękowanie rodzicom za zaangażowanie i zaoferowaną pomoc.

 

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide