Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

„I ty możesz zmienić świat na lepszy”- Z wizytą u Sióstr Klawerianek

We wtorek, 14 maja 2019 r. z inicjatywy ks. Mariana Płonki, klasa V SP pod opieką wychowawczyni Gabrieli Biedroń miała okazję uczestniczyć we wspaniałej „Majówce misyjnej” dla dzieci, zorganizowanej przez Zgromadzenie Sióstr Klawerianek w Krośnie.Hasło tegrocznego spotkania brzmiało:“I ty możesz zmienić świat na lepszy”.

Podczas majówki w hali sportowej w Krośnie ponad 1000 dzieci uczestniczyło w przedstawieniu pt. “Spragnieni miłości”, uroczystej Mszy Świętej oraz spotkaniach z misjonarzami. Opowiadali oni zgromadzonym o różnicach, które spotykamy w Afryce i w Polsce, zachęcając dzieci do tego, aby włączały się w pomoc rówieśnikom
z Afryki, ucząc tym samym wrażliwości na ich potrzeby. W spotkaniu uczestniczyły Siostry Klawerianki pochodzące z Nigerii  s. Cinthia Ngerem i s. Anthonia Ndidiamaka Okolie oraz Freddy Lerena z Peru, angażując publiczność w piękny śpiew i zajęcia dydaktyczne- rodem z Afryki. W tym roku wszystkie zgromadzone środki finansowe zostały przekazane biednym dzieciom mieszkającym w Kamerunie.

Dla dzieci czekało wiele atrakcji, min. zabawy sportowe, malowanie twarzy, warsztaty robienia lalek, loteria fantowa, pamiątki afrykańskie, wspaniała muzyka, wioska afrykańska, lekcja przyrody z pracownikami Lasów Państwowych, kącik fryzur Świata, szkoła tańca. Wszyscy uczestnicy otrzymali pyszne drugie śniadanie przygotowane przez zaprzyjaźnionych uczniów z Iwonicza.

Dla klasy V i opiekunów był to bardzo owocny i miło spędzony czas. Mamy nadzieję , że ta inicjatywa będzie wznowiona za rok gdyż przyniosła nam wiele spokoju, radości i zabawy.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide