Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Nasze spotkanie z filmem „Kurier”

Dnia 21 marca 2019r. uczniowie klas IV, V, VI i VII wraz z nauczycielami p. Janiną Lubaś, p. Gabrielą Biedroń i p. Martą Zaborowską przeżyli niezwykłą historyczną przygodę w krośnieńskim kinie HELIOS. Film „Kurier” przedstawia wyjątkowego człowieka, Jana Nowaka-Jeziorańskiego, który podejmuje się wykonania tajnych misji dla Polskiego Państwa Podziemnego. Bohater przekłada

wykonanie rozkazów i dobro ojczyzny ponad wszystko, pokonując własne słabości i walcząc mimo przeciwności.

Dzięki obejrzeniu filmu uczniowie pogłębili swoją wiedzę o realiach życia w czasie wojny, a także o bohaterskiej postawie polskich żołnierzy i ludności cywilnej.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide