Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Z WIZYTĄ W TEATRZE MASKA

W pierwszym dniu wiosny - 21 marca 2019 roku - uczniowie klasy VIII, IIIG oraz gimnazjaliści ze szkoły z Potoka wraz z paniami: Renatą Stec, Małgorzatą Bochenek, Barbarą Ciepielewską i Agatą Misygar – Grzesik pojechali do Teatru MASKA w Rzeszowie.

Na deskach teatru, obejrzeli jedną z najbardziej znanych

historii świata – sztukę „Romeo i Julia” w reżyserii Bogusława Kierca. Dwoje tragicznie zakochanych nastolatków z Werony, dwa zwaśnione rody, dwa przerwane życia, a wszystko z powodu rywalizacji, ambicji i zaślepionej nienawiści rodzin.

Klasyka szekspirowskiego romansu - wzruszająca i ponadczasowa - została ukazana w wersji nowoczesnej. W adaptacji nie był zachowany klasyczny tekst, a kostiumy nie przypominały tragedii elżbietańskiej. Widz stracił kontrolę nad wydarzeniami, a zasadniczy wątek miłosny zginął w gąszczu mniej zajmujących sytuacji. Efektem trudnej i nieprzejrzystej konstrukcji była burzliwa dyskusja uczniów. Można stwierdzić, iż cel reżysera został osiągnięty, ponieważ spektakl wzbudził wiele kontrowersji.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide