Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

POWITANIE WIOSNY - ZIELONY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

Dnia 21 marca w Przedszkolu zorganizowany został „Zielony Dzień”, by uczcić przyjście nowej pory roku – Wiosny. Tego dnia królowała zieleń: przedszkolaki przyszły w zielonych ubraniach, a wszystkie działania edukacyjne skupione były wokół koloru zielonego, bo to niewątpliwie kolor przyjazny środowisku. Omawialiśmy pierwsze oznaki wiosny, nazywaliśmy rośliny, ptaki, zwierzęta które wracają do nas na wiosnę z ciepłych krajów, bądź budzą się z zimowego snu. Następnie przedszkolaki przemaszerowały z kukłą Marzanną „Zimową Panną” uliczkami miejscowości by pożegnać zimę, a do przedszkola powróciły z ,,Zielonym Gaikiem” symbolem wiosny. W przedszkolu Marzanna została uroczyście spakowana do ekologicznych worków i pożegnana wierszem piosenką. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję, że zagości u nas na dobre.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide