Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Grupa Ratowniczo Poszukiwawcza „Legion Gerarda” w przedszkolu

W dniu 8 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu grupę Ratowniczo Poszukiwawczą „Legion Gerarda”  z Misiem Ratownisiem, która przekazała dzieciom podstawową wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Dzieci brały czynny udział w pokazie ćwicząc z Misiem Ratownisiem, a także na swoich misiach i lalkach. Pod kierunkiem ratowników dzieci uczyły się zakładania prostego opatrunku, bandażowania, ułożenia osoby nieprzytomnej w pozycji bezpiecznej, jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy przed przyjazdem pogotowia ratunkowego. Ćwiczyły zabiegi resuscytacji na pluszakach pod bacznym okiem ratowników. Serdecznie dziękujemy za zdobyte wiadomości i umiejętności, za co każdy przedszkolak uzyskał certyfikat „Szpitala Misia Ratownisia” .

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide