Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Święto Pluszowego Misia w grupie starszaków

Miś jest mały i puchaty,
miś jest fajny i kudłaty,
miś jest gruby jak ta kula,
misia zawsze się przytula.

W dniu 23 listopada każda grupa hucznie i uroczyście świętowała Światowy Dzień Pluszowego Misia, najlepszego przyjaciela wszystkich dzieci. Tego szczególnego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie, każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień w grupie starszaków rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię pluszowego misia wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach, brały udział w zabawach, konkursach, pracach plastycznych oraz smakowały misiowych przysmaków. W zabawach towarzyszył nam nasz Miś Antoś, który odwiedza starszaki w ich rodzinnych domach zachęcając dzieci do słuchania, czytania, poznawania i śledzenia losów bohaterów literackich oraz wprowadza najmłodszych w świat fantazji, literatury, pozytywnych emocji płynących z książek, które czytają im rodzice.  Dzień minął w miłej i radosnej atmosferze i będzie długo w pamięci przedszkolaków.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide