Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Smaczna, zdrowa, kolorowa - uczta witaminowa

Zdrowo jemy, zdrowo żyjemy, owocowo – warzywne co nieco. W myśl tej zasady starają się postępować dzieci z naszego przedszkola. Realizując tematykę jesienną ,,Poznajemy dary sadu i ogrodu” przedszkolaki w ciągu ostatniego tygodnia samodzielnie przygotowały owocowo – warzywne potrawy tj. sok marchwiowo- jabłkowy, sałatkę owocową , szaszłyki owocowe oraz piekły szarlotkę. Zawsze odpowiednio przygotowane do pracy, z wielkim zaangażowaniem dzielnie kroiły przyniesione do przedszkola owoce, wyciskały sok w sokowirówce, tarły jabłka, zagniatały ciasto, z których powstały owocowo- warzywne przysmaki. Oczywiście największą frajdą była degustacja samodzielnie wykonanych potraw. Nikogo nie trzeba było namawiać do spróbowania witaminowej potrawy, gdyż najbardziej smakuje posiłek przygotowany samodzielnie.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide