Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Nasze spotkanie z „Dywizjonem 303”

Dnia 13 września uczniowie klas VI, VII, VIII i IIIG wraz z nauczycielami: p. Janiną Lubaś, p. Martą Zaborowską, p. Gabrielą Biedroń oraz p. Krzysztofem Juchą przeżyli niezwykłą historyczną przygodę w krośnieńskim kinie Helios. Dzięki

niesamowitej ekranizacji powieści Arkadego Fiedlera mogli się przenieść do bazy w Norholt i zobaczyć życie polskich pilotów, którzy wsławili się walcząc u boku Anglików w londyńskich przestworzach podczas II wojny światowej, znacznie przyczyniając się do pokonania III Rzeszy.

Warto było obejrzeć ten film, nie tylko z uwagi na prawdę historyczną. Wspaniała gra aktorska, efekty specjalne i piękna muzyka, sprawiły, że ekranizacja „Dywizjonu 303”po prostu zachwyciła wszystkich widzów i dała świadectwo dni chwały Polaków.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide