Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

MAGIA TEATRU

Tajemnicę magii teatru pięknie wyjaśnia Agnieszka Bresler „ spektaklu nie można obejrzeć, przeczytać, wysłuchać. . Spektakl trzeba przeżyć. Teatr właśnie polega na współzawodnictwie aktora i widza. Aktor gra swoją rolę dla widza, a widz ogląda przedstawienie dla aktora”

W takim klimacie, w dniu 23.03.2018r.

uczniowie naszej szkoły wraz z rówieśnikami ze szkoły z Potoka oraz paniami Renatą Stec i Barbarą Ciepielewską podziwiali adaptację sceniczną Barbary Sochy "Balladyna" o godz. 18.00 w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie.

Problematyka sztuki pokazała dążenie do władzy za wszelką cenę. Balladyna, żeby rządzić zabijała wszystkich nawet swych najbliższych. Wielki romantyczny dramat połączył w sobie szekspirowską tragedię i z ludową baśnią. Świat rzeczywisty przeplatał się z fantastycznym, a wszystko przesycone było ironią i groteską. Dynamiczna i wartka akcja, nie pozwoliła na nudę czy zmęczenie, zaś muzyka – nastrojowa i tajemnicza umiejętnie utrzymywała widza w napięciu.

Uczniowie z uwagą i skupieniem , wpatrzeni w aktorów, w dekoracje, wsłuchani piosenki dostrzegli najdrobniejsze niuanse płynące ze sceny. Dowodem na to, że spektakl ich zachwycił, były owacje na stojąco.

 

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide