Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

NASZA SANNA W REGIETOWIE!

1 kulig 2018We środę, 21 lutego klasy: IV, V, VI wybrały się na wspaniały kulig w Stadninie Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie. Ciepło ubrani, wyjechaliśmy wcześnie rano, aby o 8.30 znaleźć się w śnieżnej krainie za Gorlicami. Pola, las, konie …..i my, spragnieni zabaw na śniegu.

Nasz pobyt w stadninie rozpoczęliśmy od kuligu. Dziesięć zaprzęgów konnych czekało na nas, aby chwilę później pędzić po wzgórzach Regietowa. Było wspaniale, szybko i emocjonująco. Zmarznięci, ale radośni i zadowoleni, udaliśmy się na poczęstunek: ciepłą herbatkę i pieczoną na ognisku kiełbaskę.

Po krótkim odpoczynku zwiedziliśmy izbę regionalną , wysłuchaliśmy historii stadniny koni oraz odwiedziliśmy mieszkańców tego niezwykłego miejsca. Poznaliśmy sekrety hodowli koni huculskich oraz podstawowe zasady obcowania z tymi niesamowitymi zwierzętami. Dowiedzieliśmy się, że stadnina liczy ponad 300 zwierząt. Bardzo ucieszył nas widok wielu źrebiąt i koni, które bardzo chętnie pozwalały się głaskać. Pani przewodnik chętnie wymieniała informacje z uczennicami, które pasjonują się jazda konną.

Po harcach na śniegu, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Towarzyszyło nam przeświadczenie, że na pewno powrócimy kiedyś w to niezwykłe, radosne miejsce.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide