Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości miały miejsce w naszej miejscowości 11 listopada 2017 roku . Rozpoczęły się mszą św. w Kościele Parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 16.00 z udziałem pocztów sztandarowych.

Kolejnym punktem obchodów był program patriotyczny wykonany przez młodzież naszej szkoły. O. godz. 17.30 dalsza część obchodów miała miejsce pod odrestaurowanym pomnikiem, gdzie wygłosili przemówienia zaproszeni goście i złożyli wiązanki kwiatów. W trakcie uroczystości został odczytany apel poległych, a uwieńczeniem była pieśń hymniczna – „ Rota” Marii Konopnickiej – wspólnie odśpiewana.

Uroczystość stała się wyjątkową lekcją historii, na którą licznie przybyli harcerze i mieszkańcy naszej miejscowości.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide