Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Wycieczka edukacyjna do Sanoka i Soliny

We wtorek 3 października, korzystając z jesiennej aury, postanowiliśmy udać się na wycieczkę edukacyjną do Sanoka i Soliny. W wyjeździe uczestniczyły klasy: IV, V, VI pod opieką wychowawców: Gabrieli Biedroń, Janiny Lubaś oraz Marty Zaborowskiej.

Odwiedziliśmy Muzeum Budownictwa Ludowego oraz Miasteczko Galicyjskie. Dzięki przewodnikom zobaczyliśmy zabudowę wsi sprzed 100, a nawet 200 lat. Uczniowie poznali typowe zajęcia oraz warunki życia ówczesnych mieszkańców, mieli okazję zobaczyć narzędzia pracy

i przedmioty codziennego użytku, które znacznie różnią się od tych, których my używamy dzisiaj.

Prezentację skansenu zakończyła wizyta na „Galicyjskim rynku”, na którym zrekonstruowano galicyjskie miasteczko, czyli 26 drewnianych budynków o charakterze mieszkalnym, handlowym
i usługowym. Urządzone wnętrza dały nam pełny obraz życia, pracy i wypoczynku mieszczan

z początku XX wieku.

Kolejnym etapem naszej jesiennej wyprawy była wizyta w ZEW Solina- Myczkwce. Zostaliśmy zapoznani z historią zapory w Solinie oraz funkcją i znaczeniem, jakie pełni. Pan przewodnik zdradził nam szczegóły pracy zapory.

Zmęczeni, ale w świetnych nastrojach wróciliśmy do Jaszczwi. Wyjazd był nie tyko ciekawą formą spędzania czasu wśród rówieśników, ale również doskonałą lekcją o naszym pięknym regionie.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide