Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Pyszna szarlotka

W piątek najstarsze przedszkolaki zabawiły się w cukierników i upiekły pyszne, jesienne ciasto - szarlotkę. Od rana gromadzono produkty potrzebne do przyrządzenia ciasta i z niecierpliwością oczekiwano momentu rozpoczęcia pracy. Dzieci zapoznały się ze sposobem wykonania ciasta oraz ilością potrzebnych składników. Przedszkolaki tarły jabłuszka, wsypywały mąkę, cukier, odliczały potrzebną ilość jajek, łyżkami odmierzały śmietanę. Następnie zabrały się do ugniatania, wałkowania i nakładania ciasta i tartych jabłuszek na blachy. Gotowe, surowe ciasto panie w kuchni wstawiły do piekarnika i pilnowały, aby się upiekło. Cudny zapach cynamonu i cukru wanilinowego unosił się w całym przedszkolu. Szarlotka była deserem do przedszkolnego obiadu. Smakowała wszystkim przedszkolakom wybornie.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide