Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w naszej szkole

W klasie IIG w dniu 12 września 2017 roku odbyło się Narodowe Czytanie „ Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Jest to ogólnopolska akcja , której celem jest popularyzacja głośnego czytania połączona z poznawaniem klasycznych dzieł literatury polskiej.

Spotkanie rozpoczęło się od

prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Katarzynę i Marlenę Pasiekę. Do czytania zostały wybrane fragmenty takie jak: postać Zawisza Czarnego – symbol Polaka patrioty, motyw powstania, zguba złotego rogu przez Jaśka obrazująca utratę szansy na odzyskanie niepodległości oraz rabacja galicyjska, która krwawo naznaczyła się w pamięci narodu.

„ Wesele” Stanisława Wyspiańskiego odczytali: dyrektor szkoły Tomasz Fortuna, polonistka Renata Stec, uczniowie klasy IIG Ewelina Smyka, Oliwia Maciejowska, Justyna Twaróg, Karolina Furtek, Aleksandra Długosz oraz Bartosz Młocek.

Klasowe przedsięwzięcie dostarczyło miłych wrażeń organizatorom i uczestnikom oraz utwierdziło w przekonaniu, iż warto uczestniczyć w takiej akcji, dlatego też w następnym roku włączymy się w kolejną edycję projektu.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide