Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Z wizytą w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

W słoneczny dzień – 8 września 2017 roku – uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią Renatą Stec oraz panią Dorotą Nowotyńską zwiedzili Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.

Podróż po świecie szkła rozpoczęli od sali widowiskowej, gdzie zobaczyli piękne, szklane eksponaty. W hucie , pod bacznym okiem hutników, mieli możliwość spróbować swoich sił i samodzielnie wydmuchać formę szklaną. W sali kinowej obejrzeli film „Historia produkcji szkła”, zaś w podziemiach krośnieńskiego Rynku krzywe zwierciadła oraz salę „ szkła w fizyce”. Podczas pokazu podziwiali pracę artystów, którzy na ich oczach malowali i grawerowali wytwory szklane. Duże wrażenie zrobiło na siódmoklasistach malowidło anamorficzne (3D) wykonane przez krakowskiego architekta Ryszarda Paprockiego upamiętnione na wspólnym klasowym zdjęciu.

Wycieczka dostarczyła uczniom wielu miłych wrażeń. Udało się ją zrealizować dzięki pomocy Państwa Joanny i Mariusza Bogaczów, którzy sfinansowali bilety wstępu. Serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide