Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Wakacyjne wycieczki do Krakowa i w Bieszczady

W piękne wakacyjne dni 10 i 17 sierpnia 2017 roku odbyły się wycieczki do Krakowa oraz w Bieszczady. W wycieczkach wzięli udział uczestniczy Świetlicy Opiekuńczo – Wychowawczej działającej przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Jaszczwi.

Podróż po Krakowie (10 sierpnia) rozpoczęła od pobytu w

Parku Wodnym. Po trzygodzinnych szaleństwach w największym Aquaparku w kraju, wszyscy udali się na Wawel i krakowskimi ulicami przemieścili się do Rynku Głównego, gdzie czekał na nich przygotowany wcześniej obiad. Po posiłku cała grupa podziwiała Sukiennice. Następnie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia pod pomnikiem Adama Mickiewicza, a także wysłuchali hejnału z Wieży Mariackiej. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Ogrodzie Zoologicznym, gdzie mogli z bliska zaobserwować życie zwierząt.

Tydzień później najmłodsi uczestnicy Świetlic Dziecięcych uczestniczyli w wycieczce nad Zalew Soliński. Pierwszym punktem wycieczki było dotarcie na zaporę, podziwianie pięknego widoku oraz pływających ryb tuż pod powierzchnią wody. Niezapomnianych wrażeń dostarczył godzinny rejs statkiem „Werlas’ po Zalewie Solińskim. Po przypłynięciu do przystani, dzieci zakupiły pamiątki. Po odpoczynku i posiłku cała grupa pojechała do Muzeum Budownictwa Ludowego.

Wycieczki dostarczyły dzieciom i młodzieży wiele niezapomnianych wrażeń. Były dla wszystkich wspaniałą przygodą, a także niezapomnianą lekcją historii. Po powrocie wszyscy z uśmiechami na twarzy powitali swoich rodziców, czekających na swoje pociechy.

Kierownikiem wycieczek była pani Agata Kazalska, zaś opiekę nad uczniami sprawowali: pani Beata Orzechowska, pani Katarzyna Jeż- Kubacka, pan Wojciech Prejznar i pan Bartosz Kazalski. Fundatorem wycieczek była Gmina Jedlicze.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide