Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Przedszkolaki z Biało – Czerwoną

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, a na tej fladze jest biel i czerwień. Czerwień - to miłość, biel - serce czyste. Piękne są nasze Barwy Ojczyste!”

2 maja to Dzień Flagi. W związku z tym 28 kwietnia zorganizowano w naszym przedszkolu uroczystość "Przedszkolaki z Biało - Czerwoną". Podczas tej patriotycznej uroczystości wszyscy odśpiewali hymn Polski, wspólnie wyrecytowano wiersze: "Katechizm polskiego dziecka" - W. Bełzy, "Barwy ojczyste" - Cz. Janczarskiego. Dzieci również wspólnie  zaśpiewały piosenki:  "Polska  - czy to noc czy to dzień", „Polska to nasz kraj” oraz starszaki odtańczyły „Poloneza” Wojciecha Kilara. A następnie spacerowały w okolicy przedszkola i rozdawały flagi i kotyliony mieszkańcom Jaszczwi oraz pracownikom sklepów i Przychodni Zdrowia. Było uroczyście i patriotycznie. To była piękna lekcja patriotyzmu dla naszych dzieci i mamy nadzieję, że na długo pozostanie ona w ich pamięci!.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide