Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

WIELKANOCNE ŚNIADANIE W PRZEDSZKOLU

W środę 12 kwietnia, w naszym przedszkolu zapanowała ciepła i świąteczna atmosfera. Przez ostatnie dni dzieci poznawały różne tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy, wspólnie dekorowały sale, malowały pisanki, siały owies i rzeżuchę. Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne znalazły się na świątecznym stole. Zwieńczeniem licznych opowieści zwyczajach Wielkanocnych było wspólne świąteczne śniadanie wraz z zaproszonymi gośćmi przy pięknie udekorowanych stołach z tradycyjnymi pokarmami: jajkiem, kiełbaską, chrzanem, ćwikłą, chlebem i babeczką. Dzieci zaprezentowały poznane piosenki o świętach, a Pani Stanisława nasz gość recytowała swoje wiersze o powyższej tematyce. Złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia i z apetytem zjedliśmy śniadanie. Ten dzień miał wyjątkowy charakter.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide