Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Ruch, taniec, zabawa lub walka albo gra… - pokaz Capoeira w przedszkolu

W naszym przedszkolu odbył się pokaz Capoeira, prowadzony przez instruktora i grupę uczniów z Akademii Sztuki Capoeira.Capoeira – wywodząca się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej sztuka walki, której formy są rytmiczne, akrobatyczne i skupiają się na kopnięciach. Istotą capoeira są

elementy tańca wpływające na płynność i nieprzewidywalność ataków. Capoeira spośród innych sztuk walki wyróżnia się dynamizmem i taneczną płynnością. Prowadzący zachęcał dzieci do zabawy, ruchu, tańca przy dźwiękach tradycyjnych brazylijskich instrumentów oraz śpiewania oryginalnych piosenek w języku portugalskim. Zabawa bardzo podobała się dzieciom. Dziękujemy!

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide